Tydzień 40 – sezon grzewczy start

Jesień już twa w najlepsze, drzewa już nabierają kolorytu a temperatury  poniżej 10 stopni w nocy to już normalność. Wraz z październikiem oficjalnie rozpoczęliśmy również sezon grzewczy –  pompy ciepła poszły w ruch! Jestem dumny, że większość ciepła który tworzymy pochodzi ze źródeł odnawialnych, jest to dla mnie mały krok do lepszego jutra.

Dziękuje również Stowarzyszeniu Zero Waste, że dołączyli nasz obiekt do ich mapy, od lat walczymy z ograniczeniem śmieci w naszej restauracji i lepszą gospodarkę energetyczną co przynosi na pewno duże zyski dla środowiska. Jestem zdania, że lepsze powietrze = lepsze zdrowie a tego w dzisiejszych czasach  trzeba nam najbardziej. Wyjazd w góry nie powinien wiązać się wyłącznie z potrzebą sportu czy chęci zobaczenia pięknego widoku, ale również z możliwością ograniczenia do minimum szkodliwego pyłu zawieszonego.


Jak każdego weekendu po dobrej wędrówce  zapraszam oczywiście do Murzasichla. W tym tygodniu mam dla Państwa coś wyjątkowego –  wędline Culatello. Dla niewtajemniczonych Culatello to coś w rodzaju szynki parmeńskiej z tą różnicą, że dojrzewa w mglistych dolinach Padu. W smaku jest bardziej bogata i wilgotna co podejrzewam ze jak lubicie Parmeńską to Culatello pokochacie.  Oprócz tego rarytasu  polecam makaron z lekko wędzonym łososiem i śmietaną – to taki klasyk na jesienne wieczory.

Z uwagi na niskie temperatury warto  się również skusić na herbatkę z syropem z brusznicy górskiej lub rozgrzewające Bombardino, które w tym tygodniu ma swój debiut.  Na koniec polecam deser Czerwone Wiechy, czyli pucharek lodowy z górską brusznicą (jakbyście mnie pytali skąd taka nazwa to polecam wybrać się na piękną wycieczkę do  Tatr Zachodnich i jak zobaczycie co tam rośnie na stokach i w jakiej ilości to zrozumiecie sens tej nazwy).

Dla zainteresowanych informuje również o możliwości zamówienia  deseru typu Tiramisu, Tarta, Sernik  czy Panna Cotta . Co prawda w środku tygodnia mamy zamknięte, ale jestem w stanie się tak zorganizować , że jeśli ktoś chciałby sobie zamówić taki deser do odbioru poza weekendem, jest taka możliwość.  Najlepiej proszę napisać bezpośrednio na mój adres biuro@lechalet.pl, odpisze możliwie jak najszybciej ( ceny bez zmian: 100 zł /kg , czas oczekiwania 24h lub 48 h w zależności od dostępu świeżych produktów)

Dziękuje za waszą uwagę, pozdrawiam Chef.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *