Przemyślenia…

DSC_0016

fot. ekologiczna castorama

Wyciąg w Murzasichlu pusty. Drogi czarne a w trawniku przed domem już powoli zakwitły stokrotki.Takiej zimy napewno nikt by sie nie spodziewał szczególnie że juz prawie połowa stycznia.

Jako mieszkaniec Murzasichla, widzę że z dnia na dzień klimat się zmienia. Bywa coraz cieplej i to nie moje widzimisię tylko fakt który potwierdza dzisiejszy stan zimy.Czasami zastanawiam sie ze w sumie temu wszystkiemu jesteśmy winni my sami.

Do sklepu daleko kilkaset metrów jezdzimy samochodem, kupujemy produkty które nie spełniają zadnych norm ekologicznych i np zamiast oszczędzać prąd gasząc gdzieniegdzie lampy albo używając dawnych metod np miotła zamiast odkurzacza szukamy naiwnie coraz to tanszych dostawców prądu.

Po co w sumie ten cały recykling, po co to niepotrzebne segregowanie śmieci i po co wogóle to całe ekologiczne myślenie?

Przez ostatni miesiąc wiało tak często i mocno że od dawna Halny na Podhalu nie wyrządzil tyle szkód. Jadąc leśmymi drogami np na Morskie Oko zauważymy żę drzew leży od groma. W niektórych miejscach krajobraz się już całkowicie zmienił bo tam gdzie było cicho i mocno zalesione teraz jest jak na polanie. Tak jak ludzie niektóre zwierzęta a szczególnie ptaki potraciły swoje domy a im juz raczej nikt nie pomoże. Zakopane dostanie napewno dofinasowanie za straty po halnym ale raczej miasto na pewno jeśli chodzi o przyrode już nie będzie takie jak kiedyś.

W takich właśnie momentach człowiek się zastanawią że chyba ci z  Greenpeace nie są jakimiś szalencami. Przejrzeli coś czego my nie widzimy i walczą bo wiedzą jakie moga być temu skutki.

Ich działania jednak mogą być tylko motywacją bo żebyś coś zmienić to musielibyśmy wszyscy tak myśleć.

Zakopane i Podhale na pewno już nie będzie takie jak kiedyś ale… może nie być gorsze niż jest. Wystarczy tylko bardziej dbać o otaczający nas świat.

Co należy zrobić? Raczej czego nie należy robić. Można w sumie napisać książke jak dbać o środowisku ale chyba mało kto się tego podioł .( może dlatego że mało chetnych prawdopodobnie by było na taką lekture )

Myśle że każdy napewno wie co ma zrobić żeby w tym swiecie było nam wszystkim dobrze. To tylko kwestia chęci. Pozdr Chef

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *