Evian

Evian  Badoit strategy and communication 2013

U nas w Lechalet dbamy o to żeby klient miał zawsze to co najlepsze czy to kwestia jedzenia czy picia. Popularnie ostatnimi czasami jest w wielu restauracjach że podaje się wodę w szklance czy karafce z piękną świeżą cytryną, lodem i miętą. Tak defacto nie wiemy co kelner nam wlał do butelki , bo może to być pierwsza lepsza tańsza woda z plastikowej butli albo co gorsza  zwykła woda z kranu chemiczne traktowana.

Wiem że woda powyżej dziesięciu złotych może być dużo dla niektórych lecz jestem również pewien że jeśli wiedzieliby niektórzy ze piją wode z kranu która może być szkodliwa dla ich zdrowia to nawet 5 zl by za nią nie dali.

Mieliśmy w naszej restauracji takie wody jak Santa Croce, Ferrarelle czy San Pellegrino. Od jakiegoś czasu w Polsce grupa Żywiec Zdrój co należy do Danone postanowiła wprowadzić na rynek polski dwie wody typy premium: Evian i Bodoit.

Jeśli zacząć od tej pierwszej to kto nie zna wody Evian? Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Co czyni ją wyjątkową?

Marka Evian podkreśla swoją unikalność w kilku punktach:

  • jedyne żródło wody na świecie nietkniętę od 8000 lat
  • odkryte w 1789 przez Marcquis de Leser
  • od 1826 oficjalnie Evian stało się centrum thermalnym
  • w 1876 otrzymało ważne uznanie od Francuskiej Akademii Medycyny
  • produkt sprzedawany na początku wyłącznie w aptekach
  • rekomendowana woda szczególnie dla małych dzieci
  • jedne jedyne żródło i jeden jedyny zakład produkcyjny

Te punkty mówią same za siebie lecz Evian to przedewszytkim woda która bardzo dobrze smakuje i co mi najbardziej zależało w restauracji nie zaburza smaku potraw Na pewno nieraz się nam zdarzyło że po wypiciu wody pozostawał nam dziwny posmak. Dzieje się tak zazwyczaj jak jest za duża zawartośc minerałów jak magnez czy sód. Evian jest idealnie zbilansowane i jej sekret jest ukryty w francuskich Alpach gdzie woda ze zródła pochodzi przez naturalny proces filtracjii trwający ponad 15 lat. Mamy idealną równowage minerałów i neutralne ph 7.2 co gwarantuje nam dobry smak i przedewszystkim samopoczucie.

Ciekawą sprawą marki jest sama kampania reklamowa która jest po prostu wystrzałowa. Po Evian po prostu czujemy się młodo ale pytanie czy aż tak? Warto spróbować tej wody może akurat;) Dostępna od 2014 w Lechalet. Niżej zamieszczam również skład chemiczny wody i te naprawde super filmiki.

KCHP - Evian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *