Koniec Wakacji

Przed nami ostatnie dni sierpnia jak i również wakacji . W wielu miastach wróci codzienność i tłok a u nas znów w górach zrobi się trochę spokojniej.

My w Lechalet mimo końca wakacji nie zwalniamy tempa. Do końca września nadal  pracujemy według sezonowego harmonogramu i jak zwykle będziemy czekać na Państwa z nowymi propozycjami.

 W tym tygodniu nadal bazujemy na świetnych owocach –  mamy brzoskwinie i maliny które teraz są bezkonkurencyjne.

Według mojego skromnego zdania na  dobre Bellini już nie musicie jechać aż do Wenecji (do Harrego ), w Murzasichlu również traficie na równie pyszne .

Z brzoskwiń nadal mamy dla Państwa genialny pucharek Pesca Melba a z wykorzystaniem malin proponuje skusić się na bezowy tort Meringata.

W tym tygodniu zrobiliśmy tortellini, które to tradycyjnie (według Petroniusza) podamy w bulionie . Z pierwszych dań w tym tygodniu gorąco polecam pesto z wykorzystaniem naszej szklarniowej bazylii neapolitańskiej.

Pomidory są nadal genialne i tutaj nie mogę wam nie polecić Caprese… z dań mięsnych czeka znów na Państwa cięlęcina na słodko… z sosem Marsala.

Jakby tego było mało,  dla wielbicieli czekolady czeka mus czekoladowy z domowymi wiśniami w zalewie i orzeźwiająca granita z wykorzystaniem dziko rosnących ziół.

Zapraszam serdecznie Państwa do Murzasichla, liczę że plecaki i książki już spakowane , więc chyba można sobie pozwolić na ostatni wypad wakacyjny w Tatrach 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *