Gdzie na dobrego Moskola ?

Oprócz kuchni włoskiej oczywiście pasjonują mnie również inne kuchnie a szczególnie góralska. Lubie znanego góralskiego placka  z ziemniaków – Moskola i naprawdę uważam ze dobrego,  mało kto umie  dobrze zrobić. Do tych co na pewno wiedzą jak powinien wyglądać Moskol można zaliczyć karcme pod Stancyjom. Mała Karczma mieszcząca się w Bukowinie Górnej . Łatwo ją przeoczyć, bo się nie reklamuje zbytnio i to w sumie  moim zdaniem dobrze , bo im mniej ktoś robi szumu wokół siebie tym  z doswiadczenia wiem że dobrze gotuje.

Jak mam tylko wolny czas to zawsze wstąpię do karcmy pod Stancyjom na moskala z masłem czosnkowym. Można tez skusić się na  kwaśnice tylko dla mnie jeszcze trochę za mało kwaśna lecz równie bardzo dobra. W lecie oczywiście warto spróbować domowych pierogów ze świeżymi  jagodami i bitą śmietaną (śmietana nie ze spraya jak wszyscy tylko ubita ręcznie z odrobiną cukru)

ps. Jak znacie miejsce gdzie można zjeść równie dobrego Moskala to piszcie, zawsze dobrze podzielić się radami o dobrych miejscach.

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g652068-d2697634-Reviews-Pod_Stancyjom-Bukowina_Tatrzanska_Lesser_Poland_Province_Southern_Poland.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *