Gęsina na św. Marcina – Zakopane

Written on 8 listopada 2014, 11:45am under menu

Tagged with: , ,

menu weekend listopad

I tego roku w związku z już znanym w całej Polsce ruchu Slow Food w Lechalet na świętego Marcina będziemy podawać gęs. Uważam że gęsina to takie mięso które nadaje się jedynie na długie wielogodzinne duszenia więc z tego powodu zdecydowaliśmy się  własnie że ją tak zrobimy. Coś jak gulasz czyli Ragu z gęsiny gotowane 10 godzin będzie właśnie dośtępne w naszej restauracji z bardzo dobrym makaronem Bucatini. Postanowiłem do tego dania dobrać również genialne Nebbiolo od Ghiomo które myśle że będzie ładnie współgrywać swoją taniną z dość mocnym akcentem gęsiny.

Jeśli ktoś nie lubi gęsiny oczywisćie przygotowaliśmy rownież inne propozycje jak tortelli z dynią czy cielęcine z truflą. Zapraszamy . Chef PG

Lato

Written on 25 lipca 2014, 10:31am under menu

Tagged with:

Lato już w pełni i tym samym turystów pod Tatrami zjechało się już całe mnóstwo. My również poszerzysliśmy naszą ofertę menu letniego z myslą aby każdy znalazl cos wyjatkowego dla siebie. 

Nie zabraknie tego lata orzeżwiających long drinków jak Spritz czy Campari Passion lecz również i całkiem wyjątkowych ( bo mojego pomysłu ) jak Sliwowica z Chinotto czy Aperol z Cydrem.

Z new entry będziemy mieli Schiacciatone czyli podpłomyk pieczony na gorącej płycie pieca. Oprócz tego również  będziemy mieli do wyboru dwa makarony : jeden to wariacja słynnego toskańskiego Cacio e Pepe z parmezanem, drugi świezą bufaline z sosem pomidorowym. Powraca na kartę równiez pstrąg tatrzański z pieca skropiony cytryną i dojrzewany rostbeef z grila. 

Zapraszam do naszej restauracji. Chef

menu lato_Page_1

Menu tematyczne - Menu tematico
menu 13

Tym razem chciałbym zaprezentować menu gdzie za głównego bohatera mamy Pstrąga z górskich wód .  Polecam go na kilka sposobów , np na zimno w sałatce lub  w bardziej łakomy sposób czyli duszony na patelni z winem. Zapraszam do degustacji tej wyjątkowej ryby w towarzystwie dobrego białego wina.Chef

Questa volta vorrei presentarvi il menu settimanale quale come protagonista ha la Trota delle aque Tatra. Ho penstato di proporla in vari modi quale ad esempio marinata a freddo e servita su un’ insalata di stagione oppure in modo piu goloso cioe saltata in padella con burro e vino.Vi invito a degustare questo eccelente pesce con una buona bottiglia di vino bianco . Chef

Sałatka Tatrzanska - Insalata Tatra
IMG_20140717_194430

 

Menu IV czerwiec

Written on 26 czerwca 2014, 01:29pm under menu

Tagged with:

DSC_0011

Od jakiegoś czasu w Lechalet co tydzień staram się wymyśleć coś nowego dla moich klientów , korzystając oczywiście z tego co obecnie mam w sezonie. Były truskawki , teraz czas na melon i sałaty z mojego ogródka a przy okazji również wpadł mi ciekawy pomysł na spritza.

 

Wszędzie już można dostać popularnego drinka na bazie wina Prosecco i Aperolu a tutaj z mojej strony ciekawy pomysł czyli Cider Spritz. W Trentino mają Prosecco a my w Polsce robimy dobre Cydry więc czemu nie? Kolor przepiekny, bursztynowy przypominający troche Orange Wine jak gruzinskie wina z kwewri, ale smak rownież bardzo ciekawy.

DSC_0009

Zapraszam na spróbowanie a poniżej rownież  propozycja na ten tydzień.

menu tyg IV

Official winter 2014

Written on 22 stycznia 2014, 02:20pm under menu

Tagged with:

Przed nowym rokiem, udostępniliśmy menu zimowe które było mocno okrojone z uwagi na dużą liczbę osób. Teraz przedstawiam oficjalne menu które będzię z nami przez całą zimę. Oczywiście jak to ze mną w niektóre week-endy napewno jeszcze coś dorzuce. Zapraszam do degustacjii. Pozdr Chef

menu 2_Page_1

 

 

Menu jesienne – przygotowania

Written on 16 września 2013, 10:41am under menu

Tagged with: ,

Boletus Edulis, Prawdzkiwek czy Borowik Szlachetny to jest to samo. Poznajemy tego grzyba przez ciekawy zapach, specyficzne kolory leśne kapelusza i dość gruby trzonek. Niema bardziej pożądanego grzyba niż Prawdziwek i w sumie się nie dziwie .

Lubie prawdziwki lecz te przed samą zimą. W lecie mamy do czynienia z prawdziwkiem letnim który jest mniej smakowity . Teraz na jesień już zaczyna rosnąc odmiana zimowa która ma ciemniejszy kapelusz prawie czarny, Jest o niebo leszpszy i bardziej aromatyczny.

W restauracji już mamy kilka ładnych grzybów z których będziemy szykować menu jesienne. Czekam oczywiście jeszcze do listopada żeby znaleść te prawdziwki zimowe bo to z nich będę przyrządzał coś wyjątkowego. Pozdr Chef

grzyby var